Trener Frydrych na stażu w Benfice Lizbona!

W słynnym portugalskim klubie Benfica Lizbona przebywał trener Szkółek Piłkarskich Arka Gdynia Jakub Frydrych.

Odbywało się to w ramach projektu „Piłkarskie staże trenerskie w SL Benfica”. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej będącego częścią Programu Uczenie się przez całe życie, przez Stowarzyszenie Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012.

- Jesteśmy pewni, że trener Jakub przeniesie jak najlepsze portugalskie wzorce na nasz polski grunt i, że skorzystają na tym nasi młodzi zawodnicy – mówi trener Krystian Żołnierewicz.

Zdecydowana większość stażu odbywała się na terenie ośrodka treningowego Caixa Futebol Campus w Seixal, w którym szkoleni są najlepsi zawodnicy SL Benfica w wieku 13-19 lat, oraz trenują zawodnicy 1 zespołu SL Benfica.

Zajęcia podczas stażu ukierunkowane były na rozwój umiejętności trenerskich i pracę z dziećmi i młodzieżą. W czasie stażu trener Frydrych miał bezpośredni kontakt z trenerami, kadrą techniczną, medykami, skautami itp. ludźmi którzy na co dzień grają w Lidze Mistrzów i w sezonie 2013/2014 klasyfikowani byli jako 5 klub w Europie, obok Realu, Barcelony, Bayernu i Chelsea.

Otrzymał wiedzę ogólną o skautingu, pracy na siłowni, psychologii i żywieniu, mając zarówno wykłady w salach szkoleniowych i konferencyjnych a także możliwość bezpośrednich pytań, konsultacji, materiałów itp.